بازتاب دومین سالانه عکس مژده در رسانه ها

در سالانه عکس گالری مژده، ۸۱ عکس از ۷۴ هنرمند به نمایش درآمده است. در این نمایشگاه که به نمایشگاه گردانی بابک حقی و همراهی مژده طباطبایی برپا شده، شاهد تنوع نگاه عکاسان هستیم و با توجه به این که بخشی از اهداف برگزار کنندگان رونق افزایی به بازار عکس ایران است ،شرکت کنندگان هیچ محدودیت موضوعی و تکنیکی ندارند.

مژده طباطبایی مدیر گالری مژده در گفتگویی با ایران آرت درباره این رویداد گفت:” پس از برگزاری موفقیت آمیز نخستین حراج عکس گالری مژده تصمیم گرفتیم که هر سال نمایشگاه سالانه عکس مژده را در تابستان برگزار کنیم. در شرایط  فعلی با توجه به بالا رفتن قیمت کاغذ و چاپ، برپایی حراج عکس به نفع عکاسان نبود وعکاسان با برگزاری آن از نظر اقتصادی صدمه می دیدند. چون در حراج، عکاسان مجبور می شوند قیمت عکس خود را پایین تر از قیمت گالری بگذارند.”
او افزود:” هدف ما از سلسله نمایشگاههای عکس، دیده شدن هنرمندان جوان و جا انداختن فرهنگ‌ خرید عکس در جامعه است و اصرار داریم جامعه ایرانی را به این مهم سوق دهیم. مخاطبان خاص ما قبلاً هم آثار عکاسی را می‌خریدند، اما آنها معمولا آثار هنرمندان شناخته شده را خریداری می‌کنند. در حراج و این نمایشگاه به مخاطبان یادآوری می کنیم که نسل نوی عکاسی ایران هم ستایش برانگیزند و باید با خرید آثارشان مورد حمایت قرار گیرند.

متن کامل گزارش را در ایران آرت بخوانید

تصاویر بیشتر