گالری اپرا – هنر معاصر خاورمیانه – دبی ۲۰۱۳

گالری اپرا میزبان نمایشگاه گروهی از آثار هنری معاصر و مدرن برخی از هنرمندان خاورمیانه در شب های هنری  Gate Village بوده است. آثاری از استعدادهای خاورمیانه نظیر نصراله افجایی ، یوسف احمد ، رضا درخشانی ، محمد احسایی ، پل گیراگوسین ، سبحان آدم و پرویز تناولی و هنرمندان دیگر مانند کیارش یعقوبی به فروش رفتند، بهرام حنفی، هادی روشن ضمیر در اولین سری Art Nights  به معرض نمایش گذاشته شدند.

کیارش یعقوبی در چندمین حضور خود در عرصه بین المللی پس از نمایشگاه های موفق در Art Select دبی و موزه Nun-va-alqalam کوالالامپور در مالزی موفق به فروش تمامی پنج اثر خود از مجموعه اسماءالله گردید.

مجله خبری آوام درباره گالری اپرا چنین می نویسد: گالری اُپرا بیش از ده شعبه در اقصی نقاط دنیا دارد، این گالری توسط مجموعه دار فرانسوی « ژیل دایان» برای اولین بار در سال ۱۹۹۴در سنگاپور افتتاح گردیده است. دیان در مصاحبه ای با وب‌سایت اکولا هدف اولیه خود را برای افتتاح گالری، ایجاد یک پلت‌فرم برای نمایش آثار هنرمندان فرانسوی در خارج از فرانسه عنوان می‌کند. او که سابقه کاری در زمینه بازاریابی دارد، گالری خود را نیز با شعاری هوشمندانه و در راستای به روزترین تئوری‌های اقتصادی اداره می‌کند: « جهانی بیندیشم، بومی عمل کنیم.» و با این شعار او توانسته حدود ۱۲ شعبه در اقصی نقاط جهان راه اندازی کند، او علاوه بر حضور در بازارهای تثبیت شده، در بازارهای تازه و رو به رشد در آینده نیز حضوری فعال دارد، افتتاح شعبه در بیروت، سنگاپور و سئول و برنامه ریزی برای آذربایجان نشان از توجه ویژه او به مناطقی دارد که یکی، یکی به لیست برگزار کنندگان آرت‌فرها و اکسپوها اضافه می‌شوند این طور که پیداست، مدیریت گالری اپرا طبق یک برنامه اقتصادی مدون در حال تبدیل شدن به یکی از گسترده‌ترین مراکز ارائه و فروش اثر هنری می‌باشد. که در مقایسه با گالری گاگوسیان به عنوان یکی از گالری‌های طراز اول و پر شعبه، اپرا دارای این ویژگی است که تمرکز خود را بر کشورهای در حال توسعه و یا جدیدا توسعه یافته قرار داده و به جای گسترش شعبات‌اش در مراکز اصلی هنری مثل نیویورک و لندن به سوی بازارهای تازه نفس‌تری حرکت کرده است.

برای مشاهده متن کامل گزارش نمایشگاه و دریافت کاتالوگ گالری اپرا روی لینک های زیر کلیک نمایید.

emirates 24/7 issuu