کشف و معرفی استعداد های جدید

کشف، راهنمایی و کمک به هدایت و پرورش استعدادهای جدید و ناب جزو جدایی‌ناپذیر رسالت گالری‌های هنری است. بدون شک داشتن چشم‌اندازی از مسیر پیش‌رو و برنامه‌ریزی صحیح و اصولی در دنیای پر‌رقابت هنر مزیتی است که از اتلاف وقت برای آزمودن آزموده‌ها و عدم تکرار خطاهای دیگران جلوگیری می‌کند. گالری‌های هنری بسته به سیاست‌های خود به شیوه‌های متفاوت با هنرمندان بصورت قراردادی و یا موردی همکاری می‌کنند. در گالری مژده، پس از دریافت پورتفولیوی هنرمند، آثار او توسط کمیته های تخصصی آن رشته مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت تایید کمیته‌ها، در قدم بعدی آثار هنرمند برای شرکت در نمایشگاه انفرادی، گروهی و یا فروش آنلاین تخصیص داده می‌شوند و مراتب به اطلاع هنرمند می‌رسد و این روند تا مدتی دنبال می‌شود. در طی این دوران، گالری و هنرمند با یکدیگر به توافقی برای ادامه همکاری می‎رسند. هنرمندانی که بعنوان «هنرمند رسمی گالری» انتخاب می‌شوند با گالری قراردادی امضا می‌کنند که طرفین را به مواردی متعهد می‌کند.

در راستای این تعهدات، گالری به معرفی هنرمند در فضای داخلی کشور و بازار بین@المللی هنر از طریق شرکت دادن آثار وی در آرت‌فرها، حراج‌ها و دیگر رویدادها می‌پردازد.

اهمیت ساختن پورتفولیوی هنری

 اگرچه داشتن استعداد، خلاقیت و تکنیک برای جایگاه یک هنرمند در اولویت قرار دارند، اما همواره داشتن یک پورتفولیوی منظم به حرفه‌ای تر دیده شدن هنرمندان در هر سطحی از تجربه کمک شایانی می‌کند. پورتفولیو‌ها کمک می‌کنند مجموعه‌های آثار به تفکیک بررسی شوند و آرشیوبندی، سازمان‌دهی و در ادامه به روز رسانی اطلاعات به آسانی امکان‌پذیر گردد. هنرمندان جوان و یا مبتدی می‌توانند با ارسال نمونه آثار خود در قالب یک پورتفولیوی حرفه‌ای بهتر مورد ارزیابی قرار بگیرند. اگر پورتفولیوی منظم ندارید می‌توانید نمونه آن را از اینجا دانلود کنید.

در این فایل می‌توانید به ترتیب بیانیه هر مجموعه، عکس آثار و اطلاعات مربوط به آنها و در نهایت رزومه خود را جایگزین نمایید. و اگر هنوز درباره نحوه نوشتن بیانیه و رزومه اطلاعات کافی ندارید، این مقالات درباره فلسفه و بیانیه هنرمند و رزومه نویسی هنری می‌توانند به شما کمک کنند ایده‌ی بهتری در این مورد داشته باشید.

پس از تکمیل مدارک می‌توانید پورتفولیوی خود را برای ارزیابی آثارتان به گالری‌ها و مراکز فرهنگی ارسال نمایید.

اگر علاقمند به همکاری با گالری مژده هستید. از طریق این صفحه اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.