بازتاب “شاخه های بی قرار” در اخبار و رسانه ها

ه گزارش هنرآنلاین، رضا بیگناه، هنرمند مقیم کانادا بار دیگر تازه‌ترین نقاشی‌هایش را برای نخستین نمایش به ایران و گالری مژده آورده است. اما او این بار در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی با تلخ‌کامی و اندوه بسیار این آثار را به تماشا گذاشته است.

بیگناه که تجربه کارگردانی ۱۵ نمایش و تصویرسازی چهار کتاب کودک نیز دارد، این مجموعه با عنوان “شاخه‌های بی‌قرار” را ترجمه نگاه یک نقاش به دنیای پیرامون و حیات می‌داند که به زندگی ما شکل و معنا می‌بخشد اما او در آغاز معرفی مجموعه تازه‌اش می‌گوید:” از غم و اندوهی که این روزها وطنم را فرا گرفته است بسیار متاسف و بسیار اندوهگینم. آرزوی رویش جوانه‌های شادی‌بخش دارم بر دل‌های همه هم‌وطنانم.”

رضا بیگناه که به جهت تعطیلی گالری‌ها در هفته پیش با یک هفته وقفه این نمایشگاه را دایر کرده است شکل‌گیری مجموعه “شاخه‌های بی‌قرار” را حاصل دقت و جور دیگر نگریستن طبیعت خواند و گفت:” برای یافتن این نگاه نو، ساعت‌ها و ساعت‌ها در میان درختان وقت گذراندم تا دنیای نهفته در درون و اطراف آن‌ها را دریابم.آگاهانه می‌خواستم از نقاشی منظره فاصله بگیرم و جان‌مایه‌ای را بیابم که امضای من باشد، شاعرانگی و بافتاری نوستالژیک اما نو از سوژه‌ای روایت کنم که دستمایه دیرین نقاشان شناخته شده است ، صدها عکس گرفتم و صدها طرح و اتود زدم تا به این آثار رسیدم.”

ادامه مطلب را در اینجا بخوانید.

تصاویر بیشتر