سعید احمدزاده

Saeed Ahmadzadeh


بیشتر آثارم شامل تک فیگورهایی هستند که با علائم گرافیکی بر سطح بوم و به عنوان لایه ای مستقل به بیان رابطه ای عمیق میان مد، پوزیشن های غیرمعمول و با تاکید بر ویژگی های تبلیغاتی شکل می گیرند

بخش بزرگی از آثار سعید احمدزاده از سال ۱۳۷۹ تاکنون به نمایش پرتره‌هایی از زنان معاصر با رویکرد معناگرایانه و روانشناختی اختصاص یافته و بیشتر به عنوان نقاشی فیگوراتیو با گرایش پاپ‌آرت شناخته شده است. این‌بار در مجموعه «طیف» پرداخت به ظواهر بدیهی زیبایی‌شناختی را  رها کرده  و به سوی لایه‌های درونی و کنکاش در جوهره طبیعت انسان رفته است. دراین‌جا فارغ از جنسیت انسان، شکل و نماد اسطوره‌ای و اسرارآمیز جمجمه و اسکلت که مأمن روح، سفیر مرگ و جایگاه نیروهای حیاتی مقدس یا شوم و گاه نشانه غم‌انگیز چیرگی مرگ بر زندگی تفسیر شده، تمرکز یافته است. 

برای خرید آثار سعید احمدزاده کلیک کنید

طیف 

۱۳۹۸

بیوگرافی

سعید احمدزاده ، متولد ۱۳۶۰ تهران است. از بدو کودکی به هنر نقاشی گرایشی عمیق داشت؛ تا اینکه در سال ۱۳۸۱ با ورود به دانشکده هنر و معماری تهران، نقاشی را به صورت حرفه ای و با نمایش متعدد آثارش ( ۵نمایشگاه انفرادی در ایران و فرانسه و ۷۰ نمایشگاه گروهی در ایران، استرالیا، انگلیس، امارات )، در سال های آتی، ادامه داد. در این سالها تجربیات متفاوتی در زمینه ی تصویرسازی برای کتاب، نقاشی دیواری، نقد نویسی برای مجلات و در برهه ای خبرنگاری برای سایت های هنری داشت. در سال۱۳۸۵ لیسانسش را اخذ و سپس ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس را آغاز کرد. در همین زمان بود که جایزه بینال ملی نقاشی معاصر ایران و جایزه ی رزیدنسی از سیته فرانسه را اخذ کرد. در سال ۱۳۸۷ فارغ التحصیل و بلافاصله تدریس در دانشکده های هنر را آغاز کرد و از آن زمان تا کنون در کارنامه خود، تدریس برای رشته های نقاشی، گرافیک، کارگردانی سینما و گریم را دارد. آثار او پیش از این در دو دوره از حراج کریسیز دبی در سال های ۲۰۱۱و۲۰۱۲ و چهار دوره از حراج تهران در سال های ۲۰۱۳،۲۰۱۴،۲۰۱۷،۲۰۱۹ به فروش رسیده است .