کشف و معرفی استعداد های جدید

چگونه پورتفولیوی هنری بسازیم؟

کشف، راهنمایی و کمک به هدایت و پرورش استعدادهای جدید و ناب همواره جزو جدایی ناپذیر رسالت گالری بوده است. بدون شک داشتن چشم انداز از مسیر پیش رو و برنامه ریزی صحیح و اصولی در دنیای پر رقابت هنر مزیتی است که از اتلاف وقت برای آزمودن آزموده ها و عدم تکرار خطاهای دیگران جلوگیری می کند. گرچه داشتن استعداد، خلاقیت و تکنیک در اولویت است اما همواره داشتن یک پورتفولیوی منظم به حرفه ای تر دیده شدن هنرمندان در هر سطحی از تجربه کمک شایانی می کند. پورتفولیو ها کمک می کنند مجموعه های آثار به تفکیک بررسی شوند و آرشیوبندی و سازمان دهی اطلاعات به آسانی امکان پذیر گردد. هنرمندان جوان و یا مبتدی می توانند با ارسال نمونه آثار خود در قالب یک پورتفولیو مورد ارزیابی قرار بگیرند. اگر پورتفولیوی منظم ندارید می توانید نمونه آن را از اینجا دانلود کنید.

 

در این فایل می توانید به ترتیب بیانیه هر مجموعه، عکس آثار و اطلاعات مربوط به آنها و در نهایت رزومه خود را جایگزین نمایید. اگر هنوز درباره نحوه نوشتن بیانیه و رزومه اطلاعات کافی ندارید این مقالات درباره فلسفه و بیانیه هنرمند و رزومه نویسی هنری می توانند به شما کمک کنند ایده ی بیشتری در این مورد داشته باشید.

پس از تکمیل مدارک می توانید پورتفولیوی خود را برای ارزیابی آثار هنری تان به گالری ها و مراکز فرهنگی ارسال نمایید.

روشهای همکاری گالری با هنرمندان

گالری ها بسته به سیاست های هنری خود به شیوه های متفاوت با هنرمندان بصورت قراردادی و یا موردی همکاری می کنند. در گالری مژده پس از دریافت پورتفولیو، آثار هنرمند توسط کمیته های تخصصی آن رشته مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت تایید کمیته ها، در قدم بعدی آثار برای شرکت در نمایشگاه انفرادی، گروهی و یا فروش آنلاین تخصیص داده می شوند و مراتب به اطلاع هنرمند می رسد. در طی این دوران گالری و هنرمند با یکدیگر به توافقی برای ادامه همکاری می رسند. هنرمندانی که بعنوان “هنرمند رسمی گالری” انتخاب می شوند با گالری قراردادی امضا می کنند که طرفین را به مواردی متعهد می کند.

معرفی هنرمند به فضای بین المللی، آرت فرها، حراج ها و غیره و تمرکز روی معرفی و فروش آثار بخشی از خدماتی است که گالری به هنرمندان خود ارائه می دهد. اگر علاقمند به همکاری با گالری مژده هستید. از طریق این صفحه اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.