کرسنت – گالری Art Select – دبی۲۰۱۱

کرسنت یا هلال که اشاره به حلول ماه رمضان دارد نام نمایشگاه منتخبی از آثار تجسمی هنرمندان خاورمیانه شامل آثار خط نقاشی و مجسمه به همت گالری Art Select، برج های جمیرا امارات و مرکز النور برگزار گردید.

بلال البدور ، مدیر اجرایی امور فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ ، جوانان و توسعه جامعه و سعید النبوداه ، مدیر اجرایی پروژه ها در اداره فرهنگ و هنر دبی ، عصر دیروز نمایشگاه “کرسنت” را در گالری انتخاب هنر در برج های امارات جمیرا با حضور جمعی از هنرمندان افتتاح کرد. در این نمایشگاه بیش از ۳۵ نقاشی توسط ۲۰ هنرمندال رمضان امارات ، ایران ، پاکستان و دیگر کشورهای خاورمیانه به معرض دید عموم علاقمندان گذاشته شد.

غالب آثار منتخب ترکیبی از معنویت زیبایی شناسی و معنویت زیبایی شناسانه کلام عربی بودند با استفاده از متریال غربی، مانند رنگ، و ایجاد تعادل بین عناصر نقاشی و انتزاع که در آثار خط نقاشی هنرمندانی چون  بهرام حنفی،کیارش یعقوبی، هادی روشن ضمیر و دیگر هنرمندان خط نقاش مشاهده می شد. از طرف دیگر، نقاشی هایی در مقیاس بزرگ ماتار بن لاهاه آمده است تا گرایش به بیان جدید هنری را که تحت تأثیر ثبت نام در دانشکده های هنری و محیط آکادمیک ایجاد می شود را تأیید کند و از دستاوردهای آن به طور همزمان بهره ببرد، خصوصاً از نظر تأیید تعادل در عناصر نقاشی. در مورد دو تابلوی منحصر به فرد متعلق به آلووا خصوصیات الهام از محیط محلی و انتخاب موضوع با تمرکز بر بعد انسانی از ویژگی های اصلی به شمار می روند.

فرید الریایی اظهار داشت: “زیباترین چیز نمایشگاه کرسنت، تنوعی است که ما تحت عنوان “هلال ماه رمضان” شاهد آن هستیم ، زیرا تجربیات کشورهای مختلف را به شما ارائه می دهد تا تصویری از معنویت هنرهای تجسمی به ما ارائه دهند و فرصتی را برای نزدیک سازی فرهنگ ها از طریق این هنر فراهم کند.

برای مشاهده متن کامل گزارش نمایشگاه روی لینک زیر کلیک نمایید.

Press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *